soutěž

speciální odrůda

Co je Persimon Bouquet?

Persimon Bouquet je speciální odrůdou ovoce kaki, které má jasně oranžovou barvu, pevnou konzistenci a sklízí se ručně ze stromů v nejlepším stádiu zralosti. Kaki Persimon Bouquet je velmi chutným ovocem, jehož chuť se nejvíce podobá kombinaci broskve a melounu s lehkou vůní vanilky. Všechny plody se sklízejí výhradně ručně během října až listopadu v sadech ve španělské Valencii. Persimon Bouquet je také obchodním názvem uvedeným v osvědčení o kvalitě a původu Ribera del Xuquer ve španělské Valencii.
speciální odrůda

Odkud Persimon Bouquet pochází a kde se dnes pěstuje?

Ovoce kaki se pěstuju od 7. století v Asii, především v Číně, Koreji a Japonsku. Do Evropy a dalších částí světa se kaki rozšířilo mezi 17. a 19. stoletím.
Na Pyrenejském poloostrově je za nejlepší odrůdu považována tzv. „Rojo Brillante”. Právě tato odrůda vynikajících vlastností se stala základem kaki Persimon Bouquet, které se pěstuje především ve Valencii v oblasti nazvané Ribera del Xúquer, která tomuto ovoci propůjčila i ochrannou známku původu. Odtud putuje kaki Persimon Bouquet do celého světa.
stoprocentní kvalita

Proč je důležité, aby mělo kaki osvědčení o kvalitě a původu?

Odrůda Persimon Bouquet je jedinou odrůdou ovoce kaki, která má osvědčení o kvalitě a původu Ribera del Xuquer. Toto osvědčení, jediné svého druhu vystavené pro ovoce kaki, vydalo Ministerstvo zemědělství provincie Valencie a uznala jej Evropská unie.
Osvědčení o kvalitě a původu se vztahuje na produkci, kvalitu, chuť, vzhled a balení produktu a zaručuje, že každý plod se dostane k zákazkům v optimálním stavu. Osvědčení rovněž potvrzuje, že obchodní partneři dodržují všechny platné mezinárodní předpisy o kvalitě.

Jak probíhá sklizeň a přeprava ovoce?

Persimon Bouquet se sklízí ručně v sadech ve Valencii během října až listopadu. Po utrhnutí je uložen do malé nádoby a převezen do skladu, kde se všechny plody omyjí vodou a roztřídí podle velikosti a barvy. Sklizené ovoce poté projde procesem, během kterého ztrácí trpkost.
Po ručním zabalení Persimon Bouquet putuje přímo k zákazníkům. Každému plodu je během sklizně věnována extra péče a jsou dodržovány všechny předpisy o kvalitě. Jedině tak je možné sklizené ovoce označit za kaki Persimon Bouquet schválené regulačním orgánem.
Během toho procesu jsou uplatňovány také všechny postupy a kontroly obchodních partnerů společnosti Anecoop. Zákazník má díku tomu zaručeno, že každé kaki opatřené etiketou Persimon Bouquet prošlo těmi nejpřísnějšími kontrolami.

zdraví, vitamíny a minerály

Má kaki Persimon Bouquet zdraví prospěšné látky?

Persimon Bouquet posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové potíže a má příznivý účinek i při srdečních problémech. Mimo to přispívá ke zdraví a pevnosti kostí. Toto ovoce má navíc i blahodárné účinky na embryonální vývoj dítěte.
Vzhledem k vysokému obsahu výživných látek patří Persimon Bouquet mezi ovoce, které nejvíce prospívají lidskému organismu. Obsahuje i velké množství vitaminu A, plody jsou bohaté na vlákninu, která podporuje pohyb střev, a díky obsahu pektinu pomáhají snižovat množství cholesterolu v krvi.
Ovoce Persimon Bouquet obsahuje také všechny aminokyseliny, které organismus potřebuje pro svou činnost, včetně aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Plody jsou bohaté na fosfor – nepostradatelnou minerální látku pro lidskou tkáň a lykopen, což je antioxidant oddalující procesy stárnutí.